
i widać tam kwoty, które czasami dochodzą do legendarnych już pensji programistów stron internetowych. To wszystko sprawia, że ceny po prostu rosną. Większa jest też konkurencja. Choć z roku na rok jakaś część stron www przestaje istnieć, to pojawia się jednak bardzo dużo nowych, młodych stron, które pewnie rywalizują o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. To wszystko sprawia, że pozycjonowanie jest droższe, ale nadal się opłaca jeśli zrobi się dobrą analizę korzyści, analizę plusów i minusów i finansową.
Nie zawsze są one właściwie oddzielone
Wyszukiwarki stanowią wymarzony cel reklamodawców, ponieważ mają oni praktycznie pełną gwarancję, że osoba wyszukująca dane hasło jest nim zainteresowana. Tak więc większość wyszukiwarek oferuje reklamy zależne od treści zapytań (np. AdWords oferowany przez Google). Nie zawsze są one właściwie oddzielone od wyników poszukiwań, co stało się źródłem protestów grup ochrony praw konsumentów oraz kilku do dziś nierozstrzygniętych spraw sądowych. Ze względu na szeroką krytykę procederu nieoddzielania reklam od wyników, większość wyszukiwarek z niego zrezygnowała i wyraźnie zaznacza teraz reklamy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa
Facebook czy Google?
W tekście tym zastanowimy się nad tym, co ma większą przyszłość. Czy Facebook i jego serwisy, czy może Google i jego wszelkie usługi marketingu internetowego. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna i wymaga wielu analiz. Według zdecydowanej większości marketerów będzie jednak tak, że oba te giganty utrzymają swoją pozycję. Po prostu rynek podzieli się zarówno na media społecznościowe, gdzie zdecydowaną przewagę ma Facebook (na przykład produkty Google tutaj się nie przyjęły), z kolei wyszukiwarka Google nie ma sobie równych, a Facebook nie jest w stanie zaproponować dobrej wyszukiwarki wewnątrz swojego serwisu.